web analytics

Tag Archives: ramazanda iftarda ne yenir

Ramazan’da İftarda ne yemeli ?

iftarda-ne-yenir

Aşırı sıcaklarla boğuştuğumuz bugünlerde Ramazan ayı özellikle oruç tutanlar için gerçekten çok zorlayıcı geçiyor. Özellikle sağlık problemleri olanlar, oruç tutuyorlarsa dikkat etmeleri gerekiyor. Çünkü yorulan bünye ve gün boyunca su ve mineral kaybı sizi zor durumda bırakabilir. Bu nedenle sahur yemeğinize dikkat etmeniz gerekiyor. Peki uzun süre aç kalan bünye için iftarda ne yemeli ?

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.5/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Gelen aramalar: iftarda ne yemeli,iftarda ne yenir,ramazanda iftarda ne yemeli

Sahurda Ne Yemeli ?

sahur-kahvalti2

Ramazan ayının aşırı sıcaklarla boğuştuğumuz yaz aylarına denk gelmesinin herkesi zorladığı kesin. Bu nedenle sağlıklı bir Ramazan ayı geçirmemiz için dikkat etmemiz gereken bazı noktalar var. Özellikle aşırı sıcak ve nem gün içinde oruç tutanları zor duruma düşürüyor. Vücuttan ter yoluyla atılan sıvı ve tuz sağlığımızı olumsuz etkiliyor. Bu olumsuz etkileri en aza indirmek ve sağlıklı bir Ramazan ayı geçirmek için sahur ve iftar yemeklerimize dikkat etmeliyiz. Peki neler yapabiliriz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.9/10 (7 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Gelen aramalar: zayıflamak için sahurda ne yemeli,kilo vermek için sahurda ne yemeli,diyetteyken sahurda ne yemeli,sahurda ne yemeli,diyette olanlar sahurda ne yemeli,diyette sahurda ne yenir