web analytics

Tag Archives: sağlıklı yaşam

Mehmet Öz’den sağlıklı yaşam için altın kurallar

Geçtiğimiz günlerde Haberturk televizyonuna konuk olan Dünyaca ünlü  Prof.Dr. Mehmet Öz sağlıklı yaşam için gerekli olan 7 altın kuralını izleyicilerine aktardı.

Öncelikle sabah kalktığınız da güne zinde başlamak adına birkaç esneme hareketi yapmanız şart. Mesela eğilerek ellerinizle ayak parmaklarınıza değmeye çalışın. Vücudunuzu böylece rahatlatacaksınız.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.0/10 (23 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)

Sağlıklı Zayıflama Adına Öğütler

saglikli zayiflama ogutler Sağlıklı Zayıflama Adına ÖğütlerSağlıklı zayıflama yöntemleri ile istenmeyen kilolardan kurtulmak çok kolay. Bilinçli verilen kiloların asıl hedefi sağlığın kazanılmasıdır. Vücuttaki fazla kilolar, hareketsiz yaşam tarzı ve düzensiz beslenme alışkanlıkları çeşitli hastalıklara yol açar. Günümüzde sıklıkla dile getirilen aynı zamanda Dünya Sağlık Örgütünün birinci gündem konusu olan hastalık, obezitedir.

Vücutta sağlığı kötü yönde etkileyecek düzeyde yağ birikimi olarak tanımlanan bu hastalık bedene verdiği zarar ile farklı hastalıkların oluşmasına sebebiyet verir. En başta ölüm tehlikesi arz eden diyabet hastalığı ile direkt bağlantılıdır.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.7/10 (7 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +4 (from 4 votes)