web analytics

Evde Yapılabilecek Egzersiz Hareketler

EVDE YAPILABİLECEK EGZERSİZ HAREKETLER

Kilo vermek için diyet vb. programların yanında tabi ki hareket çok önemlidir. Bunun için her zaman spor salonlarına gidip sıkı spor programları uygulamak zorunda  değilsiniz. Evde yapılabilecek egzersiz hareketleri ile harika işler çıkarabilirsiniz.

 

 

Evde yapılabilecek egzersiz hareketler;

    • Bacak kaslarında selülit ve yağ mevcutsa: Sert bir zemine uzanarak bacaklar yukarı kaldırılmalıdır. Ayak arasına alınacak minik bir pilates topu sayesinde sağ ve sol bacaklar birbirine yapışık duracaktır. Sağ ve sol bacaklar kalça bölgesinden itibaren çekilmelidir. 15 dakika kadar bu hareketi yaparak bacaklardaki kasların sıkılaşmasına yardımcı olacaktır.
    •  Köprü hareketi ile karın kaslarını sıkılaştırmak: Yine sert bir zemine uzanarak yapılabilecek bir egzersizdir. Sırt ağrılarına da iyi geldiği görülecektir. Baş bölgesi ile omuz bölümü zeminde kalacak, bacaklar diz kapağından bükülecek ve köprü hareketi sağlanacaktır. Vücut bu şekilde adeta üçgen bir boşluk oluşturuyor olacaktır. Bu sayede karın kasları gerilecek ve de basen bölgelerinde ki yağlanmaların azalmasında etkili olacaktır.
    • Eller dizlere ile göbek kaslarını çalıştırmak: Sert zemine ihtiyaç duyulacak bu egzersiz için yapılması gereken; bel bölgesini yere sabitlemek, diz kapağından bacakları kırıp ayağı yere sabitleyip, elleri dizlere doğru ritmik çekmektir. Bu hareket sayesinde göbek bölgesi ve karın bölgesi yağları rahatlıkla eriyecektir.

Evde yapılabilecek egzersiz hareketlerini düzenli uyguladığınızda istediğiniz forma ulaşmak hiçte zor değildir… Lütfen tecrübelerinizi bizimle paylaşın, yorumlarınıza ihtiyacımız var..

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.1/10 (15 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 3 votes)
Evde Yapılabilecek Egzersiz Hareketler, 7.1 out of 10 based on 15 ratings Gelen aramalar: evde egzersiz hareketleri,kilo vermek için evde yapılabilecek egzersizler,evde yapılacak spor hareketleri,evde yap?labilecek spor hareketleri,evde yap?lacak spor hareketleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>