web analytics

Hızlı Kilo Vermek İçin En Etkili Diyet Programları

Kilo vermek istiyorsanız, emin olun yalnız değilsiniz. Ülkemizde milyonlarca insan kilo vermek için adeta savaş vermektedir.  Aslında kilo vermek için yapabileceğiniz birçok şey varken, hızlı kilo vermek isteyenler için çok tehlikeli sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Zayıflama hapları, hızlı diyet önerileri gibi birçok hızlı kilo verme tekniği çeşitli sağlık problemlerine yol açabilir. Bunların yanında genel olarak sağlıklı bir bünyeye sahipseniz kısa dönemde kısmen hızlı kilo vermek için bazı teknikleri hayat tarzınıza uyarlayabilirsiniz.

Uygulayabileceğiniz Adımlar…

Aşağıdaki adımları uygulamanız durumunda akşamdan akşama vücudunuzda ki değişimleri fark edebilir olacaksınız. Dikkat bu uygulamalar kısa dönem çözümler için geçerlidir. Bünyemiz için en uygun olan sağlıklı bir yaşam tarzını benimseyerek,  beslenmemize ve spor aktivitelerine azami özen göstermektir. Belirtmemiz gereken diğer bir noktada bu diyetleri birkaç günden fazla uygulamamanızdır. Aksi halde kendi vücudunuza kalıcı zararlar verebilirsiniz. Ayrıca herhangi bir diyet aktivitesi uygulayacağınız zaman mutlaka sağlık danışmanınıza başvurmalısınız.

11 Hızlı Kilo Vermek İçin En Etkili Diyet Programları
SU DİYETİ

Bu diyette, günde 8 bardak soğuk suyu düzenli zaman aralıklarında içmeniz gerekmektedir.

 • Her yemek ve öğünden önce bir bardak su içmek iştahınızı bastırmada çok yardımcı olacaktır. Böylece tokluk hissedeceksiniz.
 • İçtiğiniz suya kesinlikle tatlandırıcı ilave etmeyiniz.
 • Sadece su içerek kesinlikle öğün atlamayınız.
 • İdrar yoluyla atacağınız minarelerin yerini doldurmak için vitamin alınız.

2 Hızlı Kilo Vermek İçin En Etkili Diyet Programları
DETOKS MEYVE SUYU DİYETİ

Sıvı detoks diyetinde birçok çeşit olmasında rağmen, 1 ila 3 gün arasında sürer.

 • Bu diyet tipinde sadece meyve suyu ve sebze suyu içebilirsiniz.
 • Diğer diyetler günde bir öğüne sizi zorlarken, bu diyet vitamin ve minerali sıvı yardımıyla almanızı sağlar.
 • Sıvı yardımıyla vücudunuzdan toksinleri atacak ve yine vücudunuzdan su ağırlığını kaybetmenize sebep olacaktır.

3 Hızlı Kilo Vermek İçin En Etkili Diyet Programları
AKÇAAĞAÇ ŞURUP DİYETİ YADA LİMONATA DİYETİ

Bu diyet sadece sıvı diyetidir. Beyonce, Penelope Cruz gibi ünlüler bu diyeti uygular.

 • Her gün 6 ila 12 bardak arası 2 yemek kaşığı akçaağaç şurubu, su, çay kaşığının 10’da 1’i kadar kırmızı biber ve 2 yemek kaşığı limondan oluşan özel karışımı için.
 • Ayrıca günde iki fincan bitkisel müshil çayı içiniz.

Bu diyet programı toksinleri vücudunuzdan uzaklaştırmak ve kısa vadede kilo vermek adına uygulamanız gereken bir programdır. Bu programı çok kısa sürede çok kilo vermek gibi algılamamalısınız.

4 Hızlı Kilo Vermek İçin En Etkili Diyet Programları
LAHANA ÇORBASI DİYETİ

Bu diyet programı ile 1 haftada 4 kiloya kadar verebilirsiniz.

 • Diyet programınıza özel hazırlanmış bir lahana çorbası, fakat bununla birlikte porsiyonunuza bazı meyve ve sebzeleri katabilirsiniz. Ara sıra et ve pirinç yemek diyet programınıza zarar vermez. Her gün en az 4 bardak su ve 1 vitamin almanızda fayda var. Vitamin alırken doktorunuza danışmayı sakın unutmayınız.

Bu diyeti en fazla 7 gün sürdürmelisiniz. Uzun dönemli bir zayıflama programı olarak asla düşünmeyiniz. Uzun süreli devam ettirmek vücudunuzda mineral kaybına neden olabilir.

5 Hızlı Kilo Vermek İçin En Etkili Diyet Programları
TUZDAN KURTULUN

 

 • Bu diyet programı vücutta su tutma oranını azaltarak kilo vermenize yardımcı olacak.
 • Diyet programı dahilinde asla tuz tüketmemelisiniz, sadece yemekte, sofrada kullandığınız tuz değil, paket ürünlerde yada diğer hazır gıdalarda da aynı şekilde tuzdan uzak durmalısınız.
 • Gün içinde 2 litreye kadar su tüketimi olmazsa olmazdır, bunun yanında aşırıya kaçmadan yeşil çay içebilirsiniz.
  Birçok hazır gıda sizin günlük %30 oranında almanız gereken değeri içermektedir.  Sağlıklı bir diyet programından günlük almanız gereken sodyum oranını alırsınız, daha fazlası su kaybetmemenizi sağlar. Bu noktada çok önemli bir konu eklememiz gerekiyor.

Tuz içermeyen diyet programını  1-2 haftadan fazla devam ettirmemeniz gerekmektedir.

6 Hızlı Kilo Vermek İçin En Etkili Diyet Programları
HCG DİYETİ

 

 • Bu diyet belirli bir ölçüde kısıtlanmış kalori alımı ile enjeksiyonlar veya HCG takviyesinin bir birleşimi olarak özetlenebilir.
 • Birçok kişi için günlük 500 ila 800 kalori alımı kısıtlaması kilo vermek için yeterli bir değerdir. Bu değer kilo vermeye çalışan insanlar için bile, tavsiye edilen kalori değerinin önemli ölçüde altındadır. Fakat HCG diyet yöntemi FDA tarafından takip edilmemektedir, bu nedenle bazı kişilerde olumsuz yan etkileri olabilir.
 • Ayrıca önemli olan diğer bir nokta ise diyeti bırakan birçok kişi hemen ardından verdiği kiloları tekrar almaya başlayabilir.

Sevgili okurlarımız bugünlük bu kadar, bu yazı dizisine devam edeceğimizi sakın unutmayın, internet sitemizi sık kullanılanlara ekleyebilir, bizi takip edebilirsiniz.

Konu hakkında yorum ve görüşlerinize ihtiyacımız var. Lütfen aşağıya bir mesaj bırakın.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.9/10 (20 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Hızlı Kilo Vermek İçin En Etkili Diyet Programları, 7.9 out of 10 based on 20 ratings Gelen aramalar: En Etkili Diyet,en etkili diyet programları,etkili diyetler,akçaağaç şurubu ile zayıflama,en etkili diyet programı,en etkili diyetler,en etkili diyet listesi,en etkili diyet programlar,saglikli kilo verme diyet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>