web analytics

İDEAL ZAYIFLAMA YÖNTEMLERİ

ideal kilo 150x150 İDEAL ZAYIFLAMA YÖNTEMLERİGünümüzde fazla kiloların verilebilmesi için yapılan çalışmalarda en temel sorunun uygun ve doğru zayıflama yöntemlerinin kullanılmaması olduğu görülmüştür. Fazla kilolar, günümüzde birçok insanı ruhsal ve fiziki açıdan olumsuz etkiler. Bu durum aşırı boyutlar da ise sağlık açısından ciddi riskler oluşturur. İnsanların zayıflama isteğiyle orantılı olarak zayıflama yöntemlerine yönelişi bazen kolay olduğu gibi bazen de zor olabilmektedir. Fazla kilolarınızdan kurtulmak ve zayıflamak istiyorsanız vücudunuz ve alışkanlıklarınız ile uyumlu olacak yöntemi sadece siz belirleyebilirsiniz. Aşırı hantal olan kişilerden aktif spor faaliyetlerine katılmasını bekleyemezsiniz.


Öncelikle kendinizi zayıflamaya hazırlamanız gerekmektedir. Peki, kendimi en doğru şekilde nasıl hazırlayabilirim? Diyorsanız işe ilk olarak yediğiniz şeylere dikkat etmekle başlamalısınız. Yani zayıflama sırasında ya da diyet programlarını uygularken vazgeçemediğiniz ve olmazsa olmaz dediğiniz birçok besinden uzaklaşmak zorunda kalabilirsiniz. Tükettiğiniz besinlerin kalori değerlerini belirlemek ve tüketim alışkanlıklarınızı bunlara dikkat ederek şekillendirmek sağlıklı ve daha kolay kilo vermenize yardımcı olacaktır. Ayrıca birçok insanın sıkça düştüğü hatalardan biri olan atıştırmalıkları evinizden, dolabınızdan, mutfağınızdan ve yatak odanızdan uzak tutmalısınız. Çoğu zaman bir etkisinin olmayacağını düşündüğünüz küçük aperatifler, zayıflama düzeninizi bozacak ve daha hızlı kilo almanıza sebep olacaktır.
Zayıflama yöntemleri arasında birden fazla alternatif uygulama bulunmaktadır. Bu yöntemler arasından maddi ve manevi şartlarınız, ruhsal yapınız ve kararlılığınızı göz önünde bulundurarak size uygun olanı seçebilirsiniz. İşte ideal zayıflama yöntemlerinden bazıları…

1) Diyet uygulamaları ile zayıflama

Diyet ile zayıflama birçok zayıflama yöntemine göre daha zahmetli ve daha zor bir süreci gerektirecektir. Özellikle diyet uygulamaları ile zayıflayabilmek için kararlı ve dirayetli olmak, doğru diyet listesini uygulamak önemlidir. Birçok kişi diyet listelerini uygulamaya başladıktan bir süre sonra ya sıkıldığı için ya da yeteri kadar kilo veremediği için zayıflamaktan vazgeçmektedir. İşte tüm bu sorunlar nedeniyle diyet uygulamaları ile zayıflamaya karar vermişseniz, kararlı ve inançlı olmanız gerekecektir.

Diyet programlarını yeni uygulamaya başlamışsanız ilk birkaç ay istediğiniz düzeye ulaşamayabilirsiniz. Özellikle metabolizmaya göre şekillenen diyet listeleri, genellikle yanlış seçildiği durumlarda kilo kaybı aksine daha fazla kilonun alınmasına neden olmaktadır. Bu birkaç aylık dönemi sabırlı bir şekilde atlatmanız ve diyet programlarına devam etmeniz durumunda kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Bir diyet listesinin sağlıklı olarak uygulanabilmesi ve başarıya ulaşabilmesi için mutlaka diyetisyen gözetiminde hazırlanması gerekmektedir. Bu nedenle uygulayacağınız diyet listesini popüler uygulamalara göre değil diyetisyen tavsiyelerine göre belirleyin.

2) Zayıflama hapları ve kapsülleri ile zayıflama

Zayıflama hapları genellikle iştah kesici ve tokluk hissi yaratıcı bir yapıya sahip olduğu için kullanım süresi boyunca kısa sürede kiloların verilmesine yardımcı olmaktadır. Ancak diyet listelerinde olduğu gibi zayıflama haplarında da keyfi kullanım dışında diyetisyen tavsiyesi ile kullanım, oluşabilecek sağlık sorunlarını önleyecektir.

3) Spor aktiviteleri ile zayıflama

Sağlıklı bir şekilde zayıflayabilmek için spor faaliyetlerine ve egzersizlere ağırlık vermeniz gerekebilir. Ayrıca spor faaliyetleri ile vücudunuzun genel dengesini koruyarak daha sağlık vücut hatlarına sahip olabilirsiniz.

Lütfen yorum bırakın, yorumlarınız bizim için önemlidir. Bu sayfayı arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Bu yazı tüm haklarıyla sagliklizayiflama.org adresine aittir. Hiçbir yerde yayınlanamaz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.3/10 (25 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 6 votes)
İDEAL ZAYIFLAMA YÖNTEMLERİ, 7.3 out of 10 based on 25 ratings Gelen aramalar: sağlıklı zayıflama yöntemleri,zayıflama yöntemleri,zayıflama yöntemleri spor,orantılı kilo vermek

2 Responses to İDEAL ZAYIFLAMA YÖNTEMLERİ

 1. Suat ozturk diyor ki:

  Merhabalar,
  Beb 2 aydir rejim yapiyorum.
  Tamamen kendi yontemlerimi kullaniyorum.
  Ne yaptigimi sorarsaniz;
  Oncelikle ekmegi soframdan cikardim, zorunlu durumlarda, esmer ekmegi sinirli tuketiyorum. Sofradan ac kalkiyorum. Bol miktarda su iciyorum ve son olarak hava sartlari ne olursa olsun, aksamlari 1saat tempolu yuruyorum. Yuruyus sonrasi da, mekik ve sinav hareketleri yapip dus aliyorum.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  • Suat ozturk diyor ki:

   Iki ayda 9 kg. Verdim. 91 kg iken basladim, suan 83 kg cekiyorum. Hedefim 75 kg inmek ve sonrasida mukakkak korumak. Netice olarak zayiflama icin yaptiklarimi hayat tarzi olarak sahiplenmek. Unutmadan sunuda belirtmeliyimki, kesinlikle ve kesinlikle saat 21:00 den sonra agzima su harici hicbirsey almam.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 4.5/5 (2 votes cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +3 (from 3 votes)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>