web analytics

Kardiyo Egzersizleri

Hayat boyu egzersiz!

Spor, egzersiz sadece zayıflamak isteyenler için değil, herkes için olmazsa olmazdır. Uzmanlar her yaştan insanın hayat boyu spor yapmasını önermektedir. Sporu hayatımızın her alanına yerleştirmek bizim elimizde. Günlük yürüyüşler yaparak, yada bazı alışkanlıklarımızı da değiştirerek aslında sporu hayatımızın her alanına sokabiliriz.

Yavaş tempoda kısa süreli yürüyüşler kabul edilebilir. Ancak amacınız zayıflamak ise yürüyüş ritminizi artırmanız şart. Özellikle yağ yağmak için kalp ritminizi artırmanız gerekmektedir. Günlük yürüyüşlerde ancak 20dk’dan sonra yağ yakımı başlamaktadır. Bu nedenle 20 dk ‘dan sonra 20-25 dk ‘lık bir yürüyüş yağ yakımı için yeterlidir. Yağ yakımının daha verimli olması için nabız yükselmesi şarttır.
omuz koprusu Kardiyo Egzersizleri

Örneğin yaşınız 40 ise, 220 sayısından 40’ı çıkarıyoruz. 180 değeri sizin maksimum kalp atış değeridir. 180’nin %60’ı ise ortalama kalp atışı değeridir. Bu değerin üzerindeki kalp atış değerlerinde yağ yakımı daha fazla gerçekleşir. Spor sırasında sürekli su kaybı gerçekleştiğinden, yudum yudum su içerek su kaybının önüne geçebilirsiniz. İçtiğiniz suyun bir an önce dolaşıma girmesi için soğuk olarak tüketmenizde fayda var. Çünkü sıcak su yaklaşık 80dk midede kalmaktadır. Soğuk su mideden daha kolay çıktığından bir an önce dolaşıma girer ve kaybedilen suyu tamamlar.

Kas Yapmak için Ağırlık Çalışmaları!

Egzersiz ve kardiyo çalışmaları yanı sıra ileriki yaşlarda vücut sarkmalarını önlemek için şimdiden kaslarımıza yatırım yapmamız gerekiyor. Vücutta kas oluşumunu artırmak için artan değerlerde ağırlıklar çalışmakta fayda var. Özellikle kol, karın ve bacak kasları çalışarak hem güzel bir görünüme sahip olabilir, hem de ileride oluşacak muhtemel sarkmaların önüne geçmiş olursunuz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.9/10 (8 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Kardiyo Egzersizleri, 5.9 out of 10 based on 8 ratings Gelen aramalar: kardiyo egzersizleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>