web analytics

Kilo Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

KİLO VERİRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Kilo verirken dikkat edilmesi gereken altın kural ’’kararlı’’ olmaktır. Bu kararlılığın maddelerini oluşturabilmek diyetisyen önderliğinde olmalıdır. Her şeyin doktoru olduğu gibi bu konunun uzmanı da diyetisyenlerdir. Çünkü her başlangıç için karaciğer enzimleri, vücut yağ oranı, şeker, tansiyon gibi fonksiyonlar önemli kıstas olacaktır.

Kilo verirken dikkat edilmesi gerekenler için diyetisyen yardımının yanı sıra hayatta tercih edilecek alışkanlıklara da değinmek gereklidir. Enerjiyi olumsuz yönde etkileyecek alkollü, gazlı ve şekerli içeceklerden uzak kalmak gereklidir.

Yağ grubunu bilinçsizce listeden çıkarmak da yanlış olacaktır. Sıfır yağ ile sağlıklı kilo verilemeyecektir. Bazı besin gruplarının emilimi için ve organların sağlıklı çalışabilmesi için vücudumuz yağlara da ihtiyaç duymaktadır.

kilo verirken dikkat edilmesi gerekenler Kilo Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Öğün sayısını altıya çıkarıp mide sürekli aktif tutulmalıdır.
  • Gün için en az iki litre su tüketerek metabolizma canlandırılmalıdır.
  • Uyku saatine göre yatmadan önce, en az üç saatlik dilim yemek yemeden geçirilmelidir.
  • Ürünlerin hazır olanlarının yerine daha doğal evde hazırlanabilir olanlarına yönlenmek gereklidir.
  • Kızartma türü yiyeceklerden kaçınıp, haşlama, ızgara türü yemeklere yönelinmelidir.

Kilo verirken dikkat edilmesi gereken ve en etkili konu elbette yapılacak fiziksel aktivitelerdir. Bu aktivitelerin bölgesel olanları tercih edilirse sarkmalarında önüne geçilerek fit görüntüye ulaşmak mümkün olacaktır.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.2/10 (5 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +3 (from 5 votes)
Kilo Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler, 5.2 out of 10 based on 5 ratings Gelen aramalar: kilo verirken dikkat edilmesi gerekenler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>